SKUTECZNA AGENCJA SEO
E-COMMERCE 360

Bramy odkażające dla polskich szpitali

W grupie siła – wspieramy szpitale w walce z koronawirusem #bramadlapoznania

O akcji

Pracownicy szpitali potrzebują dziś naszego wsparcia, aby móc bezpiecznie nieść pomoc wszystkim dotkniętym pandemią koronawirusa SARS-CoV-2! Jako firma społecznie odpowiedzialna, zdecydowaliśmy się nagłośnić akcję #bramydlaszpitali i wesprzeć lekarzy, pielęgniarki oraz innych pracowników sektora medycznego w Polsce. Grupa naukowców z Politechniki Śląskiej wraz z pracownikami firmy WAAM pracuje nad budową bram odkażających dla służb medycznych. Liczba zakażeń medyków rośnie, ponieważ podstawowe środki bezpieczeństwa i ochrony osobistej nie zawsze są wystarczające.

Brama odkażająca ma zapewnić dodatkową ochronę poprzez dezynfekcję kombinezonów stosowanych przez pracowników placówek zdrowia. Rozwiązanie to pozwoli zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa w pomieszczeniach socjalnych oraz szatniach. Walka naszej służby zdrowia trwa nieustannie, podczas gdy my możemy siedzieć bezpiecznie w domu. Sprawmy więcby nasza wspólna zbiórka pieniędzy pozwoliła na szybsze wyposażenie szpitali w dodatkowe środki ochrony. Zapraszamy do dołączenia!

Lokalność

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu przy ulicy Szwajcarskiej to główne centrum walki w powiecie poznańskim i okolicach

Chcemy, by brama trafiła do szpitala, w którym pracują lekarze, którzy być może będą pomagać naszym bliskim

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest teraz bardzo ważna, również w wymiarze lokalnym, dlatego Grupa iCEA przekazuje na ten cel 10 000 zł

Jak dołączyć do akcji?

To proste! Wejdź na https://zrzutka.pl/bramydlaszpitali i dołącz do oficjalnej zbiórki na bramę dla swojego miasta! Pamiętaj, każda darowizna zbliża nas do realizacji celu!

Brama odkażająca - co to takiego?

Brama odkażająca to w pełni zautomatyzowane urządzenie, służące do dezynfekcji kombinezonów ochronnych pracowników medycznych, co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania niebezpiecznych drobnoustrojów. Każda brama zostanie wyposażona w specjalnie zaprojektowany czytelny panel, który sygnalizuje osobie będącej wewnątrz jak ma postępować podczas dezynfekcji, kiedy się obrócić, a kiedy podnieść ręce. To wszystko po to, żeby rozpylana, za pomocą specjalnych dysz, substancja dezynfekująca pokryła dokładnie cały kombinezon.  Urządzenia są w pełni bezpieczne i szczelne oraz zautomatyzowane i niewymagające angażowania dodatkowego personelu. Produkowane przez firmę WAAM przy wsparciu Politechniki Śląskiej bramy są wyposażone również w zbiorniki na odcieki, które później można bezpiecznie zutylizować.

Pierwsza brama dezynfekcyjna działa już na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Planowana jest budowa kolejnych 10 bram dla szpitali, a docelowo wyposażenie w te urządzenia wszystkich placówek medycznych, których pracownicy zmagają się z chorobami zakaźnymi

Dlaczego warto dołączyć do akcji?

  • Im bardziej uda nam się nagłośnić akcję oraz zebrać odpowiednią sumę, tym szybciej bohaterowie ze służb medycznych będą się mogli skuteczniej chronić podczas codziennej pracy.
  • Bramy minimalizują ryzyko zakażenia podczas ściągania kombinezonów ochronnych – jest to sygnał dla personelu medycznego, że ktoś o nich dba i pamięta o ich poświęceniu.
  • Prawie ⅓ przypadków zakażeń to zachorowania poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni. To są miejsca, do których trafiają nasi bliscy. Powinni się czuć w nich bezpiecznie, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia.
  • Aktualnie w Polsce mamy największy odsetek pracowników medycznych zakażonych koronawirusem w Europie. Dzięki inicjatywie możemy pomóc w pracy tym, którzy ryzykując własne zdrowie walczą dla innych.

Napisali o akcji:

Polska vs COVID-19

#bramydlaszpitali